www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Komodo znane jest przede wszystkim ze słynnych smoków - potężnych waranów, zamieszkujących tylko tutaj. Podczas każdego safari łodzie cumują u wybrzeży wyspy i dla uczestników rejsu organizowana jest wycieczka po parku narodowym, w czasie której można spotkać te niezwykłe zwierzęta. Ale Komodo to nie tylko atrakcje na lądzie. Wokół wyspy znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych w całej Azji Południowo-Wschodniej. Od spokojnych i płytkich lagun z przepięknymi koralami po nurkowania w prądzie, gdzie na pewno spotkamy ławice tuńczyków i barakud i patrolujące te wody rekiny. Częstymi gośćmi są tutaj również ogromne manty, które czasami grupują się w stada po kilkanaście sztuk. Dla wielu nurków Komodo to najciekawszy rejon w Indonezji.

 

Pogoda, kiedy jechać

Najlepsze warunki do nurkowania panują do maja do listopada, kiedy południowo-wschodnie wiatry znad Australii przynoszą masy suchego i ciepłego powietrza. Od stycznia do marca występują najobfitsze opady, ale zwykle są to typowe dla tropików intensywne i krótkie opady. Temperatura przez cały rok wynosi od 25-30°C, natomiast pod wodą możemy się spodziewać dużych zmian temperatury w zależności od prądów, od 20 do 30°C.

Dojazd i dokumenty

Każdy uczestnik wyprawy musi na własną rękę dotrzeć na Bali. Do Denpasar jest kilka wygodnych połączeń z Europy (przez Dżakartę, Singapur lub Hong Kong).

Komodo Dancer

Rejsy zaczynają się na Bali o 9:00, spotkanie w hotelu jest ok.8:00. Na Bali trzeba więc przylecieć co najmniej dzień wczesniej. Rejs kończy się rano. Można bezpośrednio z łodzi udać się na lotnisko lub do hotelu. W cenę rejsu wliczone są 3 transfery: lotnisko-hotel w dniu przylotu, hotel-łódź w dniu wypłynięcia i łódź - hotel/lotnisko po zakończeniu rejsu.

Mermaid I

Rejsy zaczynają się na Bali o 16:00. W zależności o której przylatuje samolot możemy udać się bezpośrednio na łódź (transfer wliczony w cenę) lub do hotelu (transfer z hotelu wliczony w cenę). Po zakończeniu rejsu o 9:00 goście rozwożeni są do hoteli lub na lotnisko.

Grand Komodo

Rejsy zaczynają się z wyspy Flores lub Sumbawa. Loty z Bali organizuje lokalny agent (cena w obie strony ok. 170 USD). Zarówno przed, jak i po safari będą potrzebne noclegi na Bali. Transport z hotelu na lotnisko w cenie.

Wiza
Obywatele polscy podlegają obowiązku wizowemu. Wizę można otrzymać w ambasadzie Indonezji w Warszawie (tel: 22 617 51 79) lub bezpośrednio po przylocie do Indonezji na lotnisku. Koszt wizy 3-dniowej to 10 USD, a 30-dniowej 25 USD.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: