www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Cocos Island to bujna, zielona wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Pacyfiku, 600 km od zachodniego wybrzeża Kostaryki, na terenie Morskiego Parku Narodowego, i największa, bezludna wyspa na świecie. Można się na nią dostać się jedynie łodzią. Okoliczne rafy są domem dla setek gatunków ryb i morskich stworzeń, w tym także endemicznych, takich jak np. red-lips batfish. Żyją tu żółwie, manty, tuńczyki, merliny, ośmiornice, wiele gatunków rozgwiazd, węgorzy morskich oraz rozmaitych ryb rafowych i pelagicznych.

Wyspa słynie ze znacznej populacji rekinów i jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, jeżeli chodzi o nurkowanie z tymi drapieżnikami. Nie trzeba mieć wiele szczęścia, by pod wodą spotkać rekiny młoty czy rekiny białopłetwe. Na wyspie są dwie duże spokojne zatoki, z piaszczystymi plażami, gdzie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można zacumować. Wówczas istnieje możliwość zejścia na ląd, by przyjrzeć się z bliska niezwykłej, egzotycznej przyrodzie, odświeżyć się pod wodospadem i... może nawet znaleźć jeden z wielu skarbów ukrytych tu setki lat temu przez piratów, o których do dziś krążą legendy.

 

Pogoda, kiedy jechać

Warunki nurkowe są dobre przez cały czas rok, ale najlepszy czas na wyprawy to okres od maja do października, mimo że jest to pora deszczowa. Temperatura wody waha się w zimie między 23 a 25°C, latem natomiast osiąga ok. 27°C. Temperatura powietrza odpowiednio od zimą 20 do 33°C latem. Częste są obfite tropikalne deszcze, ale mimo tego, widoczność pod wodą jest dobra.

Dojazd i dokumenty

Uczestnicy rejsu powinni dotrzeć do San José (Kostaryka) dzień przed rozpoczęciem safari. Następnego dnia zostaną przewiezieni do portu w Puntarenas, skąd Okeanos Aggressor wypłynie w kierunku Cocos Island. Ostatniego dnia wyprawy goście odwożeni są z powrotem do San José. Przy wylocie z San José obowiązuje opłata 26 USD od osoby. Dogodne połączenie z Europy do San José oferuje KLM. Wiza: nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Uwaga! Przed wejściem na pokład należy podpisać tzw. waiver, czyli dokument potwierdzający przyjęcie na siebie odpowiedzialności za nurkowania, oświadczenie co do stanu zdrowia oraz umiejętności. Jest to powszechnie stosowana praktyka na tego typu rejsach.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: