www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Pierwsze wyprawy nurkowe odkrywające egzotyczne wody archipelagu Mergui i Burma Banks docierały tam na początku lat 90-tych. Co bardziej śmiali operatorzy z Phuketu (Tajlandia), szukając nowych miejsc zapuszczali się daleko na północ za wyspy Surin. Pierwsze relacje o nowych terenach były bardzo ekscytujące. Niestety niestabilność polityczna w tym rejonie doprowadziła do tego, że władze Birmy zamknęły na długie lata dostęp do tych wód i dopiero od 1998 ponownie je otwarto, ale tylko częściowo.

Rejs po archipelagu Mergui to oczarowujące osobliwością i naturalnym pięknem obcowanie z zapomnianym przez cywilizację światem. Rozciągające się na przestrzeni ponad 700 km wyspy tworzą nietknięty ludzką ręką, krajobraz pełen urokliwych zatoczek, plaż ze złocistym piaskiem i cudownie lazurową wodą. Zaledwie kilka z ponad 800 wysp jest zamieszkałych, reszta porośnięta tropikalną dżunglą stanowi schronienie dla egzotycznych zwierząt i sporadycznie nocujących tam morskich cyganów. Ci ostatni stanowią autentyczny relikt przeszłości. Nietknięci cywilizacją, spędzają całe życie na swoich łodziach czerpiąc całymi garściami z tego czym obdarzyła ich hojna natura.

W czasie safari nurkowego będzie można podziwiać przepiękne ogrody koralowe i ławice najprzeróżniejszych ryb w archipelagu Merugi, a wypływając na otwarte wody morza Andamańskiego, na słynne Burma Banks, wkracza się w rejon obfitujący w rekiny i manty. Na dodatek zostają jeszcze nurkowania w Tajlandii na słynnych Similanach, a także Richelieu Rock, gdzie są bardzo duże szanse spotkania rekinów wielorybich.

 

Pogoda / kiedy jechać

Najlepsza pogoda jest od listopada do kwietnia, później nadciąga południowo-zachodni monsun i warunki znacznie się pogarszają tak, że dalsze wyprawy nie są w ogóle organizowane. Temperatura wody wynosi 28-30°C.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: