www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Zanzibar to urokliwa wyspa położona u wybrzeży Tanzanii na Ocenie Indyjskim. Życie tutaj toczy się własnym tempem. "Pole, pole?" jak mawiają mieszańcy wyspy, czyli "powoli, powoli?" w języku suahili. Rzeczywiście czas nabiera tutaj innego znaczenia, a problemy nie istnieją "kuna makata"... Miłośnikom podwodnego świata Zanzibar ma do zaoferowania całkiem sporo. Wokół wyspy, szczególnie przy jej wschodnim wybrzeżu, znajdują się atrakcyjnie miejsca nurkowe.

Pogoda, kiedy jechać

Zanzibar oferuje dobre warunki do nurkowania przez cały rok, ale najlepsze miesiące na nurkowanie to listopad i marzec. Morze jest wtedy spokojne, a temperatura wody osiąga nawet 30°C. Wiosną padają najintensywniejsze deszcze, a latem bywa wietrzenie i woda ma najniższą temperaturę 25°C. Stosunkowo dobre warunki panują też zimą, chociaż monsunowe wiatry mogą pokrzyżować czasami plany nurkowe.

Dojazd i dokumenty

Najwygodniejsze połączenie oferują linie KLM, które lądują na samym Zanzibarze.

Inna opcja to lot do Dar es Salaam liniami KLM, British Airways, Swiss lub Lufthansa (przez Johannesburg). Dalej już lokalną awionetką do Stone Town na Zanzibarze (bilet w obie strony kosztuje 120 USD). samoloty.html latają co kilka godzin, kiedy już zbierze się wystarczająca ilość pasażerów.

Wiza

Obywatele polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. Wizę można uzyskać na lotnisku. Opłata wynosi 50 USD.


Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: