www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Od wielu lat Tajlandia przyciąga całe rzesze turystów i jest najbardziej popularnym kierunkiem w tym rejonie świata. Przepiękne plaże, życzliwi ludzie i orientalne zabytki to wszystko powoduje, że nie bez powodu na lotnisku w Bangkoku wita nas ogromny napis "Aaaaamazing Thailand". Rzeczywiście, kraj jest niezwykły.

Morze Andamańskie oferuje najlepsze warunki do nurkowania w całej Tajlandii. Z najpopularniejszej w rejonie wyspy Phuket organizowane są wyprawy na okoliczne rafy oraz dalej na Sumilany, Surin, Phi Phi i rafy Hin Daeng i Hin Muang.

Pogoda, kiedy jechać

Najlepsza pogoda jest od listopada do kwietnia, później nadciąga południowo-zachodni monsun i warunki znacznie się pogarszają. Temperatura wody wynosi 28-30°C, ale wokół Similanów, szczególnie głebiej, można natrafić na zimne prądy (20°C). Widoczność wokół Similanów jest bardzo dobra ok. 30 metrów. Na Phi Phi i Hin Daeng/Muang nie spada poniżej 20 metrów.

Dojazd i dokumenty

Wszystkie wyprawy zaczynają się z wyspy Phuket. Z Europy lecimy do Bangkoku a następnie lokalnie na Phuket (dziennie kilkanaście lotów). Druga opcja to czarter bezpośrednio na Phuket. Przy wylocie z Tajlandii pobierana jest opłata w wysokości 500 bath (ok. 15 USD).

Wiza: obywatele polscy podlegają obowiązku wizowemu. Wizę można otrzymać w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie (ul. Willowa 7, tel. 022 849 86 55) lub na lotnisku w Tajlandii.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: