www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Sulawesi (Celebes) to jedna z wysp Indonezji położona w samym środku najbujniejszego podwodnego ekosystemu na ziemi. Rejon północnego Sulawesi uchodzi za najbardziej urozmaicony podwodny krajobraz w tym rejonie świata. Od zachodniej strony znajduje się słynny park narodowy Bunaken z pionowymi ścianami bujnych raf. Od północy nurkuje się wokół wysp Bangka. To bardzo rzadko odwiedzany rejon gdzie również można podziwiać pionowe ściany raf, jaki i miejsca o łagodnym dnie z przepięknymi formacjami koralowymi i dużą ilością makrożycia. Od wschodniej strony znajduje się natomiast słynna cieśnina Lembeh, królestwo najdziwniejszych stworzeń jakie można spotkać pod wodą.

 

Pogoda, kiedy jechać

Nurkowanie w rejonie północnego Sulawesi dostępne jest cały rok. Pora sucha trwa od kwietnia do listopada, a deszczowa od grudnia do marca. Różnice w opadach są jednak niewielkie i nie wpływają na atrakcyjność nurkowań. Tylko przy wyjątkowo obfitych opadach widoczność w rejonie Bangka znacznie się pogarsza. W cieśninie Lembeh nie ma to takiego znaczenie, ponieważ tak przez cały rok widoczność utrzymuje się na poziomie 15 metrów.

 
Dojazd i dokumenty

Uczestnicy rejsu muszą dotrzeć do Manado w okolicach sobotniego południa. Większość gości przylatuje tam w dniu rozpoczęcia rejsu lotem Silk Air lądującym o 13:05. Na lotnisku czeka na Państwa załoga i zawozi klimatyzowanym busem do portu, gdzie cumuje łódź. Transport zajmuje ok. 2 godz. Jeżeli Państwa pobyt na Sulawesi zaczął się wcześniej, to należy stawić się o13:30 na lotnisku w Manado lub o 15:00 w Kungkungan Bay Resort na d Cieśniną Lembeh, skąd odpływa łódź.
 
Dogodne połączenie z Europy do Manado oferują Singapore Airlines wraz z Silk Air (lot z Singapuru do Manado). Na pokład samolotu Silk Air mamy możliwość zabrania dodatkowych 10kg (ponad dozwolone w klasie ekonomicznej 20kg) sprzętu nurkowego.

Wiza
Obywatele polscy podlegają obowiązku wizowemu. Wizę można otrzymać w ambasadzie Indonezji w Warszawie (tel: 22 617 51 79) lub bezpośrednio po przylocie do Indonezji na lotnisku. Koszt wizy 3-dniowej to 10 USD, a 30-dniowej 25 USD.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: