www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka

Republika Palau to państwo wyspiarskie położone na Pacyfiku, w zachodniej części Oceanii, między Indonezją a Filipinami. Obejmuje ono łącznie ponad 200 wysp i wysepek, zbudowanych z raf koralowych oraz skał wulkanicznych i stanowi jedno z najbardziej spektakularnych miejsc nurkowych na świecie. Palau zostało okrzyknięte podwodnym cudem numer 1 przez CEDAM, stowarzyszenie skupiające biologów morskich i oceanologów. Nietknięte rafy zamieszkałe przez setki egzotycznych zwierząt, liczne gatunki pelagiczne w tym ogromna populacja rekinów rafowych, pionowe ściany, podmorskie tunele łączące z oceanem śródlądowe jeziora, w których żyją rzadkie okazy nie parzących meduz, anemony i miękkie korale oraz krystalicznie czyste wody, w których widoczność sięga nawet 60 metrów, czynią z Palau podwodny raj. To także fantastyczne miejsce dla amatorów nurkowania na wrakach (leżą tu okręty wojenne, samoloty.html, hydroplany itp, z czasów II wojny światowej).

 

Pogoda, kiedy jechać

Palau leży w strefie klimatu równikowego. Przez cały rok jest tam gorąco i bardzo wilgotno (82%). Średnia roczna temperatura powietrza wynosi około 27°C. Temperatura wody waha się między 26 a 30°C. Od lutego do maja trwa pora sucha, przelotne deszcze padają od czerwca do października. W pozostałych miesiącach pada mniej więcej raz w tygodniu.

Dojazd i dokumenty

Uczestnicy rejsu powinni dotrzeć do Palau w niedzielę. Zostaną wówczas odebrani z lotniska i odwiezieni bezpośrednio na łódż, na którą można wchodzić od godziny 16.30. Ci, którzy przyjadą rano, zostaną zawiezieni do Palau Pacific Resort, gdzie za dodatkową opłatą mogą wynająć pokój na kilka godzin. O 16.30 przyjedzie przedstawiciel Palau Aggressor II, by zabrać ich na łódź. Ostatniego dnia załoga zorganizuje transfer na lotnisko. Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa - 20 USD.

Do Palau najłatwiej dostać się z Manili, stolicy Filipin, skąd bezpośrednio na wyspy latają samoloty.html linii Continental Airlines. Z Europy do Manili najwygodniej dostać się przez Singapur lub Hong Kong.

Wiza: obywatele Polscy muszą mieć wizę. Można ją otrzymać na lotnisku przy wjeździe do kraju lub w ambasadzie amerykańskiej w Polsce.Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: