www.e-nurkowanie.com.pl
www.e-nurkowanie.com.pl
IANTD
IDA
DAN
Turystyka
 


W powyższym terminie lecimy na wyprawę połączoną z nurkowaniem do Kolumbii i Ekwadoru.
Przy odrobinie szczęścia będziemy starali się odwiedzić Wyspy Galapagos.
W trakcie pobytu planujemy kilka dni nurkowych w każdym z odwiedzanych krajów oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc.
Wyjazd jest niekomercyjny stąd koszty są trudne do oszacowania ale dzięki biletom lotniczym po 1800 pln nie powinny być wysokie .
Chcemy zamknąć wyjazd kwotą 4000-5000 pln.
Jak pokazuje nasze wiosenne doświadczenie z Meksyku jest to jak najbardziej możliwe...


                                     

 

Galapagos to grupa kilkunastu wysp położonych ok 1000 km za zachód od wybrzeża Ekwadoru, na Oceanie Spokojnym. Archipelag znany jest przede wszystkim dzięki Karolowi Darwinowi, który odwiedził go w 1835r. Wówczas młody jeszcze naukowiec zauważył, że istnieją znaczne różnice między tymi samymi zwierzętami zamieszkującymi różne wyspy. To tutaj opracował swoją teorię ewolucji.

Nurkowanie na Galapagos to niepowtarzalne przeżycie i okazja spotkania przede wszystkim gatunków pelagicznych: ławic rekinów młotów, rekina wielorybiego, orleni, lwów morskich a nawet pingwinów. Zdecydowanie jedno z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie.

 

Pogoda, kiedy jechać

Wyspy Galapagos położone są w strefie klimatu subtropikalnego. Do niedawna wyraźnie można było rozróżnić dwie pory suche i dwie deszczowe, ale zjawiska takie jak El Nino spowodowały znaczne zaburzenia tego cyklu i dzisiaj pogoda jest niestety dużo mniej przewidywalna. W okresie od sierpnia do listopada jest największe prawdopodobieństwo spotkania rekinów wielorybich i ten okres uważa się za najlepszy do nurkowania na Galapagos.

Średnia temperatura wody:
kwiecień - listopad: wyspy środkowe - 20°C ; Wolf i Darwin - 24°C
grudzień - marzec: wyspy środkowe - 24°C ; Wolf i Darwin - 27°C

Dojazd i dokumenty

Do Ekwadoru należy dotrzeć najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem safari, tak aby zdążyć na poranny lot na Galapagos. Na dzień dzisiejszy najkorzystniejsze jest połączenie liniami KLM na trasie Warszawa - Amsterdam - Guayaquil (z międzylądowaniem na wyspie Bonaire na Antylach Holenderskich). Bilety na Galapagos rezerwowany jest zwykle razem z rejsem przez lokalnego agenta (cena ok. 400 USD). Należy pamiętać, że przed wylotem na Galapagos będzie potrzebny nocleg w Guayaquil. Z Europy można również dolecieć do Quito. W tym wypadku także niezbędny będzie nocleg. Przy wylocie z Ekwadoru obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25 USD (Guayaquil) lub 32 (Quito).

Wiza
Obywatele polscy nie podlegają obowiązkowi wizowemu na pobyty turystyczne do 3 miesięcy.

 

 

 


Copyright © 2008 www.e-nurkowanie.com.pl

ilosc odwiedzin: